Перад пачаткам кожнага навучальнага года бацькоў хвалююць пытанні: у якой дзіцячы сад вызначыць дзіця? Ці маюцца ў абраным установе вольныя месцы? А таксама бацькоў-школьнікаў цікавіць профільную адукацыю, напрамкі работы спецыяльнай і дадатковай адукацыі. Усе адказы на гэтыя пытанні можна знайсці на інтэрактыўнай карце ўстаноў утварэнняў нашага горада.

Інтэрактыўная карта ўстаноў адукацыі, апублікаваная на сайце ўпраўлення па адукацыі Баранавіцкага гарвыканкама, уяўляе сабой візуальную інфармацыйную сістэму аб установах дашкольнай, агульнай сярэдняй, спецыяльнай і дадатковай адукацыі.

Інтэрактыўная карта мае наглядную і зразумелую структуру дадзеных, яе можна запусціць з любых мабільных прылад. Трэба перайсці па спасылцы, выбраць ўзровень адукацыі-Дашкольная, агульная сярэдняя, дадатковае, спецыяльнае, затым клікнуць па шуканаму установе.

Інфармацыя на карце актуальная і абнаўляецца штомесяц да 5 колькасці. Карыстальнікі могуць разлічваць на максімальную інфармацыйную даступнасць аб сістэме адукацыі нашага горада.

Інтэрактыўная карта-гэта выбар сучаснага чалавека, спадзяемся, што дадзены рэсурс будзе карысны і запатрабаваны.