Асноўныя напрамкі работы педагагічнага калектыву Гуда "дзіцячы сад №39 г. Баранавічы"

Павышэнне даступнасці і варыятыўнасці адукацыйнага працэсу з улікам адукацыйных патрэбаў выхаванцаў.
Забеспячэнне бяспечнага здароўезберагальнага працэсу ва ўстанове дашкольнай адукацыі на аснове міжведамаснага ўзаемадзеяння, прафілактыка дзіцячага траўматызму.
Удасканаленне якасці адукацыйнага працэсу, забеспячэнне яго карэкцыйнай накіраванасці пры працы з дзецьмі з асаблівасцямі псіхафізічнага развіцця (ОПФР).
Абарона правоў і законных інтарэсаў выхаванцаў, педагагічная падтрымка; ранняе выяўленне сямейнага недабрабыту.
Абнаўленне сродкаў выхавання, навучання, вучэбна-наглядных дапаможнікаў, гульняў і гульнявога абсталявання, камп'ютэрнай тэхнікі, электронных сродкаў навучання, спартыўнага інвентара, у тым ліку для выхаванцаў з ОПФР.
Павышэнне якасці інфармацыйнай і разьяснительной працы з бацькамі (законнымі прадстаўнікамі) выхаванцаў на аснове канструктыўных партнёрскіх узаемаадносін.
Сістэмная і паслядоўная работа па фарміраванні інклюзіўнай культуры ўсіх удзельнікаў адукацыйнага працэсу.
Забеспячэнне магчымасці рэалізацыі патрэбаў кожнага дзіцяці.
Выкарыстанне ў педагагічнай практыцы ўстановы дашкольнай адукацыі сучасных адукацыйных тэхналогій, інфармацыйна-камунікатыўных тэхналогій, электронных сродкаў навучання.
Прафесійнае ўдасканаленне ўсіх удзельнікаў адукацыйнага працэсу.