Віртуальны інфармацыйна-метадычны кабінет

Сардэчна запрашаем на наш тэматычны сайт!

Метадычны кабінет-гэта цэнтр усёй метадычнай работы ўстановы дашкольнай адукацыі.
Яму належыць вядучая роля ў аказанні дапамогі педагагічным работнікам у арганізацыі адукацыйнага працэсу, забеспячэнні іх бесперапыннага самаадукацыі, абагульненні педагагічнага вопыту.

Мэтай дзейнасці Кабінета з'яўляецца стварэнне ўмоў для ўдасканалення прафесійнага майстэрства педагагічных работнікаў, росту іх творчага патэнцыялу, накіраванага на рознабаковае развіццё выхаванцаў установы дашкольнай адукацыі.

Наш віртуальны метадычны кабінет ўключае ў сябе:
шматаспектнае інфармацыйна-адукацыйнае асяроддзе, арыентаванае на стварэнне неабходных умоў для павышэння ўзроўню прафесійнай кампетэнтнасці і творчага патэнцыялу педагагічных работнікаў;
магчымасць арганізаваць эфектыўнае метадычнае прастору для педагогаў з доступам да неабходнай інфармацыі ў любым месцы і любы час сутак;
магчымасць прыняць актыўны ўдзел у віртуальных метадычных мерапрыемствах, прадставіць свой досвед працы.
Віртуальны метадычны кабінет-гэта форма інтэрактыўных зносін і арганізацыі самаадукацыйнай траекторыі педагагічных работнікаў, на старонках якога вы зможаце:
- азнаёміцца з нарматыўнымі прававымі дакументамі;
- дакументы ў сферы дашкольнай адукацыі;
- метадычнымі матэрыяламі па арганізацыі атэстацыі, самаадукацыі і павышэння кваліфікацыі ва ўстановы адукацыі для дарослых;
- рэкамендацыямі па арганізацыі адукацыйнага працэсу з дзецьмі.

Наведаўшы старонкі кабінета можна вывучыць эфектыўны педагагічны вопыт вашых калегаў, а таксама азнаёміцца з інфармацыяй пра актуальныя творчых конкурсах і конкурсах прафесійнага майстэрства. Таксама вы можаце атрымаць кансультатыўную дапамогу, задаць пытанні, якія цікавяць пытанні, альбо пакінуць водгук у гасцявой кнізе.

Асноўныя перавагі працы на дадзеным рэсурсе заключаюцца ў забеспячэнні:
- аддаленага доступу да метадычных матэрыялаў у любы час сутак у любым зручным для вас месцы, галоўнае-гэта наяўнасць кампутара, падлучанага да сеткі Інтэрнэт;
- магчымасці неаднаразовага звароту да апублікаваных інфармацыйных, аналітычных, прэзентацыйных матэрыялаў, якія можна скапіяваць, спампаваць, для далейшага выкарыстоўваць пры правядзенні ўласных мерапрыемстваў.